कात्तिक २७ काठमाडौ – सामाजिक सेवा गर्दै आएकाे हेम एण्ड माया फाउन्डेसन संयुक्त राज्य अमेरिकाबाट सम्मानित भएकाे छ।

अहिले यस्तो महामारीकाे समयमा अमेरिकामा रहेर नेपाली जनताकाे सेवा गरेकाे भन्दै अमेरिका स्थित न्युयोर्कको ब्रोक्लिंङ बोरो बाट काेभिड-१९ हिराे अवार्डबाट फाउन्डेसनका संचालक द्वय हेम थापा र माया थापा सम्मानित हुनु भएको हाे।

उक्त फाउन्डेसनले नेपालका विभिन्न ठाउमा हरेक पिडितलाई अमेरिकाबाट प्रत्यक्ष रुपमा आर्थिक सहयाेग गर्दै आएकाे छ। परदेशबाट देशका विकट ठाउँ सम्म याे फाउन्डेसनको याेगदान रहेकाे छ। नेपाल सरकारकाे नजर नपुगे ठाउँमा पनि उक्त फाउन्डेसनकाे पहुँच पुगेकाे छ।

अहिले सम्म पटकपटक गरि देशका हरेक दु:खी गरिब परिवार तथा व्यक्तिलाई गरि कराेडौ सहयाेेेग भइसकेेेेेकाे फाउन्डेसनका संचालक हेम थापाले जानकारी दिनुभएको छ। परदेशमा रहेर पनि देशमा यति सहयोग गरेपनि नेपाल सरकारबाट भने फाउन्डेसनलाई समर्थन छैन। सरकारले कुनै वास्ता नगरेपनि दुु:खी पिडितकाे नजरमा भने नेपाल सरकार भन्दा हेम एण्ड माया फाउन्डेसनकै प्रतिक्षामा हुन्छन।

फाउन्डेसनले विगत लामाे समय देखि प्राकृतिक प्रकाेपबाट पिडित,अपांग,बेसाहारा,दीर्घराेगी जस्ता अनेक समस्यामा परेकालाई विभिन्न माध्यमबाट नगद आर्थिक सहयोग गरिरहेकाे छ। अब फाउन्डेसनकाे सेवालाई अझ नजिकबाट र कसैले पिडाकाे महशुस नगराेस भन्ने हेतुले नेपालका सातवटै प्रदेश,जिल्ला र स्थानिय तह सम्म समावेश हुने बिशुद्ध सामाजिक सेवामा लाग्ने र स्वतन्त्ररुपकाे पदाधिकारी चयन गर्ने याेजना रहेकाे पनि फाउन्डेसन परिवारले बताएको छ।

प्रकाशित मिति : २०७७ कार्तिक २७ गते बिहिवार